Zapraszamy serdecznie do przyłączenia się do przygody!

CalendarCalendar  IndeksIndeks  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  GrupyGrupy  FAQFAQ  

Share | 

Propozycje i skargi

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
Idź do strony : Previous  1, 2, 3  Next

Co robimy z forumowym czasem?
Zostawmy tak jak jest teraz
0%
 0% [ 0 ]
Ogłaszajmy fabularny miesiąc, który będzie trwał miesiąc, dwa lub trzy w czasie rzeczywistym
39%
 39% [ 7 ]
Jeden dzień fabularny to jeden dzień rzeczywsty
28%
 28% [ 5 ]
Jeden tydzień fabularny to jeden lub dwa tygodnie rzeczywiste
28%
 28% [ 5 ]
Jeden dzień fabularny to trzy dni rzeczywiste
5%
 5% [ 1 ]
Inna propozycja
0%
 0% [ 0 ]
Wszystkich Głosów : 18

AutorWiadomość
Magic Lullaby

PisanieTemat: Propozycje i skargi   Pią Maj 27, 2016 9:51 pm

First topic message reminder :

Jeśli posiadasz jakąś propozycję czy też skargę na temat forum, to złóż ją tutaj.  Prosimy o to, by każdy post miał jakieś uzasadnienie - użytkownicy mogą odpowiadać na propozycje i skargi swoich kolegów i koleżanek pod warunkiem, że w poście będą znajdować się jakieś argumenty lub kontrargumenty. Dotyczy to oczywiście również administracji.
I nie zapominajmy o tym by szanować siebie nawzajem! Jeśli czyjaś propozycja zostanie zaakceptowana lub odrzucona, jeden z administratorów powinien wstawić poniższy kod by wszystko było jasne.

Kod:
[b]Ja:[/b] [administrator podaje swoje dane]
[b]Zgadzam/Nie zgadzam się z:[/b] [administrator wpisuje daną propozycję]
[b]Ponieważ: [/b][administrator podaje swoje ostateczne zdanie wraz z uwzględnieniem tego, co sądzi większość graczy i reszta grona administracyjnego]
[b]Pomysłodawca otrzymuje:[/b] [jeśli propozycja została zaakceptowana, administrator wpisuje 10 lub więcej fasolek w zależności od tego jak dany pomysł wpłynął lub wpłynie na fabułę i forum. W przypadku odrzucenia propozycji, należy ominąć ten punkt]

Propozycje eventów/wyzwań/zaklęć/eliksirów należy wysłać na PW kogoś z administracji!
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora

AutorWiadomość
Kim Miracle

VII rok

PisanieTemat: Re: Propozycje i skargi   Pią Wrz 29, 2017 10:32 pm

Dobry wieczór. Wiem, że od dawna mnie tu nie ma, że nie postuje, ale czasami was śledzę. Przyszlam wam zaproponować pewna zmiane. Jeden dzień to tydzień? Nie. Stanowcze nie. Kiedyś mi się to podobało, ale z czasem zaczęło mnie nudzić. Ileż można pisać o tym, że postać obawia się wakacji, gdy będzie to pożegnanie na amen z Hogwarcie? Gdy tworzyłam Kim był rok 2014 i była na 7 roku. Na forum był chyba marzec, czy coś takiego i dopiero teraz zaczęły się wakacje, w których Kim skończyła rok szkolny. Coś jest nie tak? Ileż można na to czekać?
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Greg Avery

Dojrzały

PisanieTemat: Re: Propozycje i skargi   Pią Wrz 29, 2017 10:35 pm

@up Podpisuję się rękoma i nogami.

1. Na Kołysance nauczyciele zmieniają się 2094 razy w roku. "Oh, jaki fajny był ten nauczyciel, pamiętasz go jeszcze?" "TAK BO UCZYŁ DWA FABULARNE TYGODNIE TEMU ELO"

2. Jak się skończy sesję w mniej niż tydzień i zacznie następną to nie mija nawet dzień. Jak pisałam z Irytkiem to nie mogłyśmy przejść do następnego dnia.

3. Są dodane retro i można być w czterech miejscach naraz, to jest do ogarnięcia.

4. Wszystko się potwornie ślimaczy. Np. mentalnie wszyscy userzy (jak tu przyszłam) już dawno olali sprawę błoni, a ona dla postaci była praktycznie przed chwilą. Wszyscy w zamku się bawili ledwie miesiąc po zbiorowym morderstwie??

5. Szybsze dni = szybciej będzie gwiazdka a wszyscy lubimy prezenty.

A przecież wierzy w to każdy.

Wyobraził sobie też, że dostrzega twarze gwiazd – były blade, łagodnie uśmiechnięte, jakby ich właściciele zbyt wiele czasu spędzali ponad światem, obserwując krzątaninę, radość i ból ludzi w dole i nie mogli powstrzymać rozbawienia, gdy kolejny maleńki człowiek zaczyna wierzyć, iż jest środkiem wszechświata.

Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Caroline Rockers

Dojrzały

PisanieTemat: Re: Propozycje i skargi   Pią Wrz 29, 2017 10:54 pm

Kiedy cię nie było 1 dzień fabularny zaczął trwać 5 dni w rzeczywistości - teraz się w niektóre dni to wydłużyło przez niektóre eventy i problemy. Czasem się to zmienia, czasem też przesuwamy o kilka dni czas, ale też super przyspieszenia na ten moment nie ma co robić, dlatego, że:
a) Wakacje to idealny czas by porządkować techniczne sprawy bez prowadzenia wątków lekcji, staży, które się mają zacząć (a jest tego trochę i zwyczajnie utknęłyby wtedy te sesje, zwłaszcza, że MG-ów nie jest za wiele),
b) Było sporo zawirowań, oczywiście, to wina rożnych czynników, w tym i mnie w większej lub mniejszej części, ale nie zmienia to faktu, że wpłynęło to znacząco na to, jak rozplanowany był przebieg czasu,
c) Jest sporo eventów, które można w trakcie wakacji rozegrać, plus to idealna szansa dla postaci uczniów pograć z dorosłymi, odkryć inne lokalizacje, w końcu ktoś mógłby odbić pałeczkę i napisać, że ile można siedzieć w zamku i chodzić na zajęcia?,
d) Staram się by to unormować i na pewno będą większe czy mniejsze przyspieszenia czasu.

1. Z nauczycielami zawsze jest problem, fabularnie staram/y się to jakoś wyjaśniać, tłumaczyć pewne zmiany, ale ogólnie na graczy jak wszyscy wiemy nie zawsze ma się ten upragniony wpływ - coś nie wyjdzie, następuje brak czasu, a to w końcu mimo wszystko zabawa.

2. Zawsze można napisać porę lub datę kolejnego dnia. Wydaje mi się, że też zmieniła się sytuacja od Waszego grania z Irytkiem i postrzeganie na te sprawy.

3.  Tylko pytanie co z lekcjami, klubami, co z prowadzeniem staży, co z administracyjnymi rzeczami, jak to wszystko pogodzić, co z graczami, którzy chcą grać a piszą rzadziej posty, no nie wiem, może ja to po prostu zostawię graczom do przedyskutowania. Fajnie by było jakby wszyscy się wypowiedzieli. Bo ja chyba za bardzo zakręcona jestem, może wymówek szukam, nie wiem, może nie wiem co dobre XD

4.  Zdaję sobie sprawę. Nieraz poruszana była ta kwestia, ale wnioski różnorakie.

5. To oczywiste.

Edit: Tak jeszcze odnośnie tego czasu, bo bym zapomniała - pasowało to też graczom, a przynajmniej ich większości, na forum były przeprowadzane ankiety i dyskusje odnośnie przeskoków i nie tylko.
Przez te cztery lata wiele się też wydarzyło jak już w sumie nakreśliłam lekko wyżej - forum miało swoje wzloty i upadki, podczas których fabuła stała w miejscu... Niemniej jednak z pewnością nie dopuścimy do tego, by kolejny rok szkolny ciągnął się w nieskończoność.

Ostatnio zmieniony przez Caroline Rockers dnia Sob Wrz 30, 2017 2:39 am, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora Online
Greg Avery

Dojrzały

PisanieTemat: Re: Propozycje i skargi   Pią Wrz 29, 2017 11:00 pm

Opcje:

1. Tak jak teraz, czyli postacie zawieszone w czasie już na wieczność. Grasz trzy lata, masz 2344 PD a minął miesiąc.

2. Ogłasza się fabularny miesiąc. Pisze się sesje w tym miesiącu. Jak najważniejsze wydarzenia fabularne za plecami, to zmieniamy miesiąc. Czyli miesiąc na forum = miesiąc/dwa/maks trzy(jak to burzliwy miesiąc) realne.

3. Jeden dzień realny = jeden dzień na forum.

4. Dwa tygodnie realne = jeden tydzień na forum (działa tak jak 2 tylko z tygodniami).

5. Jeden dzień fabularny = trzy dni w realu.

6. Your choice here.

Przypominam, że: zakładając, że miesiąc ma 30 dni, a jeden dzień fabularny to 5 naszych dni, to jeden miesiąc fabularny zajmie 150 dni realnych.

150 dni = Ponad 21 tygodni = Około 5 miesięcy

Czyli fabularne wakacje to prawie rok naszego życia. Jak wiele zmieni przeskok paru dni?

Wyobraził sobie też, że dostrzega twarze gwiazd – były blade, łagodnie uśmiechnięte, jakby ich właściciele zbyt wiele czasu spędzali ponad światem, obserwując krzątaninę, radość i ból ludzi w dole i nie mogli powstrzymać rozbawienia, gdy kolejny maleńki człowiek zaczyna wierzyć, iż jest środkiem wszechświata.

Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Caroline Rockers

Dojrzały

PisanieTemat: Re: Propozycje i skargi   Sob Wrz 30, 2017 2:39 am

Może lepsza będzie ankieta? Chyba da się ją zrobić w tym temacie, a potem zamknąć i usunąć. Chyba.

Dojrzały

PisanieTemat: Re: Propozycje i skargi   Sob Wrz 30, 2017 9:04 am

Czyń jak chcesz, Ce. My ci po prostu składamy (wydaje mi się w miarę sensowną) propozycję. Przemyśl to, przetraw i jeżeli uważasz że coś w tym jest to decyduj / rób ankiety / cokolwiek. xd Ale nikt mi chyba nie powie, że by nie chciał trochę szybszego rozwoju tych postaci, bo kiedy po dwóch latach mijają trzy-cztery miesiące to ciężko tutaj o cokolwiek.

Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Caroline Rockers

Dojrzały

PisanieTemat: Re: Propozycje i skargi   Sob Wrz 30, 2017 3:00 pm

Robię ankietę, jako że jak sama zadecyduje to nie będzie to samo - przynajmniej dla mnie. Ankieta jest wyżej, można wybrać kilka opcji, można głos anulować i zmienić.

Na razie nie będę wypowiadać się o żadnej z opcji, zostawię to do dyskusji; może poruszę nawet tematykę dzisiaj w radio?

Dojrzały

PisanieTemat: Re: Propozycje i skargi   Wto Paź 03, 2017 11:47 pm

Dobra, bo widzę, że jak ja nie zacznę to reszta będzie cicho jak myszki. Czas na moje wnioski dotyczące podanych rozwiązań. W radio coś tam zaczęłam, ale teraz mogę zrobić to składniej i bardziej logicznie.

Opcja numer 1 - co to właściwie dla mnie oznacza?
A to to, że czas będzie płynął od 5 do 7 dni, czasem będą przez skoki, potencjalne najszybsze przyspieszenie pojawiłoby się gdzieś w listopadzie i pewnie nastąpiłby możliwe, że któryś sierpnia.
Plusy?
Przeciągane eventy na korzyść graczy i Mistrza Gry, łatwiejsze załatwienie spraw w danych dniach fabularnych, mały szok fabularny przy dłuższych obecnościach, mniejsze napieranie na kogoś by odpisał, bezproblemowe zakończenie upragnionych sesji, jeśli ktoś pisze tak kilka razy na tydzień/miesiąc.
Minusy?
Przeciągane eventy jako że to jest zarówno plus jak i minus, rozleniwienie w fabułach, mocne odczuwanie przez graczy powolnego przemijania czasu fabularnego, którzy piszą szybko, zbyt duża ilość PD zdobywana w krótkim czasie fabularnym przez niektórych graczy.

Opcja numer 2 - co to właściwie dla mnie oznacza?
Ustalany miesiąc, bez dni, które są wybierane przez graczy indywidualnie; zajmuje to od miesiąca, dwóch lub trzech w czasie rzeczywistym, zależności od rozgrywanych wątków. Dostosowanie bieżącego lub nowego ogłoszenia, konkretniejsze plany, co jest przygotowane na dany miesiąc.
Plusy?
Szybsze i konkretniejsze rozegranie miesiąca, każdy wybiera sobie w jakim dniu była dana sesja (albo w której części miesiąca), nie trzeba co "chwilę" zmieniać ogłoszenia głównego, czas dla adminów i graczy by dobrze dany miesiąc rozplanować.
Minusy?
Potencjalne problemy wynikające z umiejscowieniem w czasie danej sesji, eventów, różne, sprzeczne wizje pogody w danym miejscu i o danym czasie - bo większość nie czyta sesji innych, no i też trudno oczekiwać by wiedzieli czy ktoś przypadkiem nie wymyślił sobie anomalii pogodowej w postaci śniegu w maju.

Opcja numer 3 - co to właściwie dla mnie oznacza?
Jeden dzień fabularny to jeden dzień rzeczywisty, czyli dla mnie to srogi zapieprz z lekcjami w trakcie roku szkolnego (i dla nauczycieli), szybkie reagowanie w eventach, trzymanie się kolejki, ogólnie, na pewno na początku totalny chaos, pilnowanie graczy czy ich sesji nie dzieli zbyt duża przepaść czasowa (w stylu minęły dwa miesiące w rzeczywistości i na fabule, a gracze nadal mają ten wątek, który już totalnie może być nieaktualny).
Plusy?
Bardzo szybkie, wręcz ekspresowe pójście fabuły i czasu do przodu, gracze, którzy szybko piszą odnajdą się w tym rozwiązaniu idealnie, reszta będzie musiała spiąć tyłki albo przemyśleć, co w danym czasie robiła ich postać, co może niektórych zmobilizować.
Minusy?
Nie będę mieć życia, jeśli będę chciała pogodzić adminowanie z prowadzeniem swoich postaci i ze swoim zyciem prywatnym - a nie mamy tylu adminów/modów by można było to jednak ogarnąć sensownie, spinanie dupek przez resztę, brak czasu, szybsze kończenie sesji.

Co do opcji 4 i 5 to moje odczucia są podobne do tego, co wyżej. Sama nie jestem pewna, co wybrać, ale na pewno nie wybrałabym opcji 1 dzień w rl = 1 dzień na fabule... a jak na razie cóż, ta opcja wygrywa xD

Dojrzały

PisanieTemat: Re: Propozycje i skargi   Pon Paź 09, 2017 8:14 pm

Podbijam i daję czas do końca października.

+ Wiecie, że głosy można anulować/zmieniać?
+ Wiecie, że możecie wybrać więcej niż jedną opcję, która Wam odpowiada?
+ Wiecie, że można mówić śmiało, co sądzicie, odnieść się do rzeczy, które podałam, podważyć moje słowo, poprzeć, albo dodać coś od siebie? To samo dotyczy opinii innych.
+ Wiecie, że działa demokracja i że jeśli będą tylko głosy to one zadecydują, a Wasze opinie, słowa, mają większą moc, więc jeśli podacie dobre argumenty to jest większa możliwość, że przekonacie innych i coś przejdzie?
+ Wiecie, że każdy użytkownik w tym stary i nowy może się wypowiedzieć? Nawet nieaktywna Kim, choć nie musiała to powiedziała, co sądzi.

I proszę Was przemyślcie to wszystko i weźcie wszystkie czynniki pod uwagę.
Baaaardzo proszę nie ma mnie

Oczekujący

PisanieTemat: Re: Propozycje i skargi   Pon Paź 09, 2017 8:38 pm

Zaznaczyłam dwie opcje. "Ogłaszajmy fabularny miesiąc, który będzie trwał miesiąc, dwa lub trzy w czasie rzeczywistym" oraz "Jeden dzień fabularny to jeden dzień rzeczywisty." Dlaczego? W pierwszym przypadku uważam, że fabularny miesiąc powinien trwać fabularny miesiąc. Nie dwa miesiące, nie trzy miesiące, bo to jest przesada. Czytałam wypowiedź Kim i Grega i zgadzam się z nimi. Osobiście nie lubię wymuszanego przez czas na forum ślimaczenia się. Rozumiem Adminów i sytuację z tym, że będzie wymagane większe zaangażowanie, ale to do zrobienia. Dodam, że próbuję przekonać przyjaciółkę, żebyśmy tu razem pisały. Chciałabym kontynuować relację zaczętą w innym miejscu, ale dopasowaną do tych realiów i z trochę innymi postaciami. Tak się składa, że obie bardzo lubimy, gdy rodzina rozrasta się podczas fabularnych miesięcy. Mam na myśli płodzenie dzieci, ciąże, dorastanie i taką sytuację. Przy miesiącu trwającym dwa miesiące, ciąża trwałaby osiemnaście naszych miesięcy. Przy miesiącu trwającym trzy miesiące, ciąża trwałaby dwadzieścia siedem miesięcy. Myślę, że dziewięć miesięcy jest optymalne. Dwadzieścia siedem miesięcy nie a to kawałek góry lodowej. To moja opinia, mimo tego, że nie jestem pełnoprawnym użytkownikiem, ale mam nadzieję, że z Wami nim zostanę. patrzę sobie
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Marjorie Meadowes

Strona światła

PisanieTemat: Re: Propozycje i skargi   Pon Paź 09, 2017 9:14 pm

Moje poglądy, co do tego, są już mniej więcej znane, ale i tak wbijam tu, żeby przyklasnąć osobom wypowiadającym się w temacie. Jezu jak się cieszę

Obecny upływ czasu jest faktycznie diabelnie powolny i sama - jako człowiek dosyć sporo piszący - mam problemy z lokowaniem wątków w forumowym timeline, bo nagle okazuje się, że przeprowadziłam 1000500100900 gier, które powinny mieć między sobą jakieś - nawet dwudniowe - odstępy, a minęło za mało dni, żeby to przeszło. Nie mówiąc już o wspominaniu w postach, że postacie spędziły kilka dni na wsi/u wujka/nad morzem/w wielkiej dziurze/na Marsie, na co też przydałoby się mieć pole do popisu.

FABULARNY ALKOWY SPOILER ALERT
Jakby tego było mało, Damocles - tudzież Myślęnadtym - poruszył istotną kwestię.
Spoiler:

Naprawdę dobrze byłoby, gdyby to nie trwało dziesiąt/set naszych tygodni, bo to po prostu... Cóż, męczące i ograniczające. Co dopiero mówić o postaciach, które dopiero za jakiś czas będą zakładać rodziny - czy to te kanoniczne, czy też nie.

Na dodatek kwestia akcji Zakonu Feniksa/Śmierciożerców. Wiadomo, że pewne plany nie mogą zostać wcielone w fabularne natychmiast. Potrzeba co najmniej paru tygodni, żeby można to było jakoś logicznie rozegrać. Uznać, że został zrobiony research, że ktoś był śledzony/poddawany jakimś zaklęciom/podtruwany/chroniony 24 na 7... I dopiero później cokolwiek przeprowadzać. Skoro obecnie kilka fabularnych dni trwa diabli-wiedzą-ile-tygodni u nas, to wszystko strasznie ociąga się w czasie. Bo choćbyśmy faktycznie czekali nasze dwa miesiące, postęp fabuły nadal będzie zbyt mały, by można było działać dalej.

Jak to ktoś z osób wyżej określił - to jest czubek góry lodowej. Większej niż ta, w którą walnął Titanic. Trzeba wybrać tak, żeby wszyscy byli mniej-więcej zadowoleni, a to niełatwe zadanie. I sama przyznam szczerze, że nie mam chwilowo jakiegokolwiek pomysłu, jak to załatwić. mam coś!

Ce ma rację, że to oznacza niezły zapierdziel dla niej, dla reszty teamu i grona nauczycielskiego, ale być może da się coś zrobić, by pogodzić szybszy upływ czasu z nie tak dużym - bo wiadomo, że jakieś musi być - poświęcaniem się. Smutek, rzal i rozpa
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Astoria Greyback

Strona światła

PisanieTemat: Re: Propozycje i skargi   Wto Paź 10, 2017 2:07 pm

Zaznaczyłam Jeden dzień fabularny to jeden dzień rzeczywsty, ale nie mam nic przeciwko ogłoszeniu miesiąca o ile będzie trwać miesiąc.

Cytat :
Potencjalne problemy wynikające z umiejscowieniem w czasie danej sesji, eventów,
Stwórzmy kalendarze wątków albo chronologię umieszczoną w rozwoju postaci. Teraz trzeba to umiejscowić, ale można jak się chce. Wymóg dat wprowadzi porządek.

Cytat :
różne, sprzeczne wizje pogody w danym miejscu i o danym czasie - bo większość nie czyta sesji innych, no i też trudno oczekiwać by wiedzieli czy ktoś przypadkiem nie wymyślił sobie anomalii pogodowej w postaci śniegu w maju.
Teraz pogoda jest w ogłoszeniu. Można stworzyć Kartki z kalendarza (przykładowa nazwa) w odpowiednim dziale i umieścić pogodę na cały miesiąc.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Marjorie Meadowes

Strona światła

PisanieTemat: Re: Propozycje i skargi   Wto Paź 10, 2017 3:32 pm

Astoria Greyback napisał:
Cytat :
Potencjalne problemy wynikające z umiejscowieniem w czasie danej sesji, eventów,
Stwórzmy kalendarze wątków albo chronologię umieszczoną w rozwoju postaci. Teraz trzeba to umiejscowić, ale można jak się chce. Wymóg dat wprowadzi porządek.

Myślę, że nasz forumowy koder - khekhem, koderze - byłby w stanie ogarnąć jakąś tabelę/ramkę/klikany i rozwijany kalendarz do umieszczania wątków. Właściwie, taki kod do wrzucania w rozwoju nie byłby bardzo złym pomysłem. Jestem w stanie go sobie nawet wyobrazić.

Aczkolwiek myślę, że zwyczajne wpisywanie wątków - na zasadzie: osoby biorące udział + link + data + opcjonalny opis - też spełniłoby swoje zadanie. I właśnie w rozwoju, bo nie ma sensu tworzyć więcej tematów.

Cytat :
różne, sprzeczne wizje pogody w danym miejscu i o danym czasie - bo większość nie czyta sesji innych, no i też trudno oczekiwać by wiedzieli czy ktoś przypadkiem nie wymyślił sobie anomalii pogodowej w postaci śniegu w maju.
Teraz pogoda jest w ogłoszeniu. Można stworzyć Kartki z kalendarza (przykładowa nazwa) w odpowiednim dziale i umieścić pogodę na cały miesiąc.

To mi się bardzo podoba i przydałoby się nawet na teraz. Jezu jak się cieszę
Byłam na forach, gdzie preferowano takie rozwiązanie i muszę przyznać, że to było faktycznie przydatne. Nie wiem, czy nawet nie lepsze od umieszczania tych paru dni w ogłoszeniu. Plus przy takiej kartce można zawrzeć jeszcze jakiś tekst. Krótki opis czy coś. Także jestem bardzo na tak.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Myślęnadtym

Oczekujący

PisanieTemat: Re: Propozycje i skargi   Wto Paź 10, 2017 4:05 pm

Marjorie Meadowes napisał:
Cytat :

Myślę, że nasz forumowy koder - khekhem, koderze - byłby w stanie ogarnąć jakąś tabelę/ramkę/klikany i rozwijany kalendarz do umieszczania wątków. Właściwie, taki kod do wrzucania w rozwoju nie byłby bardzo złym pomysłem. Jestem w stanie go sobie nawet wyobrazić.

Aczkolwiek myślę, że zwyczajne wpisywanie wątków - na zasadzie: osoby biorące udział + link + data + opcjonalny opis - też spełniłoby swoje zadanie. I właśnie w rozwoju, bo nie ma sensu tworzyć więcej tematów.

Oba pomysły mi się podobają, ale taki kalendarz w kodzie powinien być opcjonalny. Wiele osób (tak jak ja) posługuje się smartfonem częściej niż laptopem. Mogłyby wyniknąć problemy w edycjach.

Marjorie Meadowes napisał:
Cytat :

To mi się bardzo podoba i przydałoby się nawet na teraz. Jezu jak się cieszę
Byłam na forach, gdzie preferowano takie rozwiązanie i muszę przyznać, że to było faktycznie przydatne. Nie wiem, czy nawet nie lepsze od umieszczania tych paru dni w ogłoszeniu. Plus przy takiej kartce można zawrzeć jeszcze jakiś tekst. Krótki opis czy coś. Także jestem bardzo na tak.

Pogoda na cały miesiąc to bardzo dobry pomysł.

Mam pytanie od koleżanki. Na kiedy planujecie kolejny przeskok fabularny (jeśli będzie) i jak długi byłby? Ile było takich przeskoków? Z postu (postów) powyżej wywnioskowałam, że to praktykujecie. :)
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Caroline Rockers

Dojrzały

PisanieTemat: Re: Propozycje i skargi   Wto Paź 10, 2017 4:20 pm

Okey, postanowiłam w przerwie w sprzątaniu odpisać tutaj, bo rozmowy są dobre i ważne.

myślęnadtym napisał:
Zaznaczyłam dwie opcje. "Ogłaszajmy fabularny miesiąc, który będzie trwał miesiąc, dwa lub trzy w czasie rzeczywistym" oraz "Jeden dzień fabularny to jeden dzień rzeczywisty." Dlaczego? W pierwszym przypadku uważam, że fabularny miesiąc powinien trwać fabularny miesiąc. Nie dwa miesiące, nie trzy miesiące, bo to jest przesada. Czytałam wypowiedź Kim i Grega i zgadzam się z nimi. Osobiście nie lubię wymuszanego przez czas na forum ślimaczenia się. Rozumiem Adminów i sytuację z tym, że będzie wymagane większe zaangażowanie, ale to do zrobienia. Dodam, że próbuję przekonać przyjaciółkę, żebyśmy tu razem pisały. Chciałabym kontynuować relację zaczętą w innym miejscu, ale dopasowaną do tych realiów i z trochę innymi postaciami. Tak się składa, że obie bardzo lubimy, gdy rodzina rozrasta się podczas fabularnych miesięcy. Mam na myśli płodzenie dzieci, ciąże, dorastanie i taką sytuację. Przy miesiącu trwającym dwa miesiące, ciąża trwałaby osiemnaście naszych miesięcy. Przy miesiącu trwającym trzy miesiące, ciąża trwałaby dwadzieścia siedem miesięcy. Myślę, że dziewięć miesięcy jest optymalne. Dwadzieścia siedem miesięcy nie a to kawałek góry lodowej. To moja opinia, mimo tego, że nie jestem pełnoprawnym użytkownikiem, ale mam nadzieję, że z Wami nim zostanę. patrzę sobie

Nie jest łatwo by jeden dzień na forum trwał jeden dzień w rzeczywistości. Dlaczego? Bo forum to nie nasze życie, postacie nie żyją naprawdę, my zaś tak i mamy swoje obowiązki, jedni mają ich mniej, drudzy więcej, niektórzy piszą szybciej, niektórzy wolniej. Jasne, można znaleźć metodę by sprężyć dupę tak by w danym dniu fabularnym zrobić wszystko, co się chce, ewentualnie, cóż, pozwolić by czas pędził i dokończyć sesję z 20 września, kiedy kalendarza fabularny będzie nam wskazywał 20 grudnia.
Tylko... co wtedy? Jasne, można rozpisać, co działo się z postacią, ale jak będzie to wyglądało wtedy, kiedy był event i postać została poszkodowana? Albo nastąpiła, no nie wiem, gigantyczna eksplozja na terenie Wielkiej Brytanii i miejsce w którym toczona jest sesja z 20 września powinno już nie istnieć.
Ewentualnie przymusowe kończenie wątków nam wszystkim zostaje.
Żadne rozwiązanie tak naprawdę nie jest idealne, choć uważam że rozwiązanie 1 dzień na fabule = 1 dzień w rzeczywistości jest dość krzywdzące. Krzywdzące dla osób, które chcą pisać, ale nie piszą tak szybko, bo po prostu nie mają siły albo coś. Jednak od czasu do czasu, raz na tydzień, miesiąc, mimo wszystko piszą. Ale wtedy, kiedy dostosujemy do nich rozwiązanie, osoby, które potrafią walnąć z 10-20 postów na tydzień, nawet więcej, czują się pokrzywdzone.
Powiem tak... jestem osobą, która no ma sporo postaci i pisze różnie, ale abstrahując już od tego, jestem jeszcze adminem i MG i wiem jak wygląda też z tej "brzydszej" perspektywy. Cholernie się boję tego rozwiązania. Boję się, bo jestem jedynym adminem na forum i wcale nie jest łatwo znaleźć osób do pomocy, chociażby moderatorów, dlatego przyjmuję pomoc od użytkowników dobrej woli, którzy coś skubną, sprawdzą, poprawią, etc. Pamela, zajmująca się moderowaniem, ma mocno przekichane sprawy osobiste, także też jej stołek jest niepewny, Alice zaś siedzi na telefonie, dzieląc się pomysłami, poprawkami i całą resztą na facebooku; to ona ogarnęła chociażby te teksty na urodziny, etc.
Poza tym ochotnicy też znikają, w końcu to jest taka dodatkowa praca i nie każdy w końcu znajduje czas, różne rzeczy wypadają.

I rozumiem Wasze obawy, rozumiem Twoje myślęnadtym, tylko że to rozwiązanie jeden miesiąc to jeden miesiąc w rl, dwa lub trzy to też byłoby tak, jak było wcześniej napisane, w zależności od tego, co w danym miesiącu będzie się działo (a akcja i tak będzie szła szybciej niż teraz więc to na plus), bo jeśli będą takie akcje, że jeden miesiąc w rl nie wystarczy to trzeba będzie przedłużyć i przecież to nie byłoby tak, że każdy miesiąc trwałby dwa miesiące bądź trzy, wszystko byłoby uzależnione od graczy, eventów, etc.

Patrzę na Was, na graczy i biorę wszystko pod uwagę, tylko chciałabym, żeby więcej osób się wypowiedziało, choć i na początek niezłe i to. W końcu ta kwestia dotyczy nas wszystkich. Pewnie ktoś może się zdziwić, dlaczego opcja 1=1 pojawiła się w ogóle w ankiecie, skoro mam takie opory (i w sumie proszę tak Was o przemyślenie tego), otóż, padła taka propozycja więc ją umieściłam, bo nawet jeśli wzdrygam się jak cholera, chcę byście mieli w czym wybierać.

Problem z ZF i Śmierciożercami to osobna kwestia. Zwyczajnie dwa największe NPC-e są obecnie w moich rękach, stety lub nie, jedna osoba pomagała mi z Czarnym Panem, lecz obecnie jest na urlopie i nie wiadomo, co będzie dalej, co jest problematyczne, zważywszy że postaci zakonników i śmierciojadów nie jest też dużo i nie wszyscy kwapią się do działania, proponowania swoich rozwiązań, działań (po cichu wierzę, że się to zmieni).

Team nauczycielski też ulega zmianom i też się za wiele nie zrobi. W karierze forum, a jestem od początku, przewinęło się... zaraz podam Wam statystyki (czas mijający swoją drogą, ale come on, niektórzy nie napisali ani jednego posta, nie ruszyli ani paluszkiem, nie mówię o osobach aktywnych):
- jeden dodatkowy pan od Transmutacji (pomagał McGonagall, rzeczywiście coś robił i pisał)
- jeden dodatkowy pan od Historii Magii (pomagał przy zajęciach z Binnsem, nie napisał ani jednego posta w tym zakresie)
- trzech panów od ONMS (za jednego kończyłam zajęcia MG, drugiego trzeba gonić, by zakończył zajęcia, trzeci nawet nie zdążył poprowadzić zajęć, bo odszedł)
- trzech panów od Numerologii *teraz jest czwarty* (pierwszy zwyczajnie umarł fabularnie, był jednak aktywny i nawet prowadził kółko, drugi niczego nie poprowadził, trzeci był aktywny, ale odszedł)
- jedna pani od Mugoloznawstwa (aktywna, ale niestety autorka nie miała czasu na grę nią i zrezygnowała z tej postaci)
- dwie osoby *trzecia nadal jest* od Astronomii (pierwsza poprowadziła bodajże tylko jedną lekcję, drugi nie zdążył poprowadzić niczego, bo odszedł, ale za to było coś ze szlabanem i z zadaniem domowym)
- jedna pani z Wróżbiarstwa (była dość aktywna, ale odeszła)

Jedynie stałe postacie to kanony i moja postać nauczyciela OPCM. To jednak PBF-y, nie zawsze można znaleźć gracza, który aktywnie poprowadzi zajęcia, czasem ten obowiązek spada na Mistrza Gry lub osobę chętną, która poprowadzi z konta Nauczyciele (zazwyczaj właśnie wypada na mnie). W sumie można to dodać do spraw związanych z innymi pracami dorosłych. Zrezygnować z Hogwartu też nie jest łatwo, nie kiedy w sumie wchodzi to w skład ML od początku forum, a MG przecież i tak nie mamy dużo by rzeczywiście sprawnie te zajęcia szły, by nagle się nie okazało że w rl i na fabule minęły dwa miesiące, a pięć zajęć trwa i nie ma kto je zamknąć albo pociągnąć lub jest jeden post nauczyciela, a potem drugi, że koniec zajęć dzieci (xd). Podaję skrajność, bo jednak jest ona możliwa, a chcę Wam trochę z innej strony to pokazać, ze strony kogoś, kto tutaj siedzi i kto to stworzył.

Dlatego jestem przychylniej nastawiona do reszty opcji. Plus! Alice rzuciła propozycję by ewentualnie dawać jeden tydzień fabularny to jeden tydzień w rl lub dwa lub trzy (coś w stylu tej opcji z miesiącem, ale wtedy nie tworzy się planu na cały miesiąc, a jedynie na tydzień, bo łatwiej to kontrolować, ogłoszenie nie musi być zmieniane codziennie ani nic w tym rodzaju).

Zresztą wkleję jej wypowiedź, nieco zmienioną, ale jednak sens taki sam (mam nadzieję, że mnie nie zabije, i tak nie ma za bardzo jak pisać na forku):
Cytat :
1 do 1 jest bez sensu. Ale miesiąc też do mnie nie przemawia. Czasem ktoś na coś wpadnie, albo wyjdzie coś na fabule przez uczniów/zakon/śmierciojady i dupa. W stylu nie wiem, 4 października Jessica podpali Hogwart, a Minerwa, Horacy, Julie i Ktoś naspamią postami u siebie do końca miesiąca i chuj nie ma XD Albo mają bajzel albo muszą to olać.
A jak ogłosisz fabularny tydzień od do (powiedzmy dwa czy trzy tygodnie irl) to i się w to lekcje wplecie i jak się postarają to sesje skończą. No i nie czeba będzie ogłoszenia co trzy dni zmieniać XD Nawet jeśli to w sumie najwygodniejsza opcja XDDD
Kuźwa czegokolwiek się nie zrobi to będzie na początku syf XD

Astoria napisał:

W regulaminie, o ile się nie mylę, daliśmy coś o datach (jeśli nie to proszę skreślić/nie brać tej części pod uwagę), ale cóż, też nie będzie łatwo sprawdzać czy wszyscy się do tego ustosunkowali czy też nie, tak samo do pogody. Kod na kalendarzyk, który można byłoby wstawić jest, ale, problem polega na tym, że trzeba by było kod dostosować na resztę miesięcy (od stycznia do grudnia, ot co). Chyba, że wymyśli się coś innego, nie wiem, pewnie i tak byłoby to opcjonalnie, dobry argument podał myślęnadtym.
To z pogodą mógłby być dobry pomysł, choć od jakiegoś czasu też błąka mi się pytanie jak ewentualnie rozwiązać problem innych miejsc (w końcu podana pogoda obowiązywałaby tak mniej więcej tylko w pewnej części świata, czy tam kraju czy jakoś tak).

myślęnadtym napisał:
Mam pytanie od koleżanki. Na kiedy planujecie kolejny przeskok fabularny (jeśli będzie) i jak długi byłby? Ile było takich przeskoków? Z postu (postów) powyżej wywnioskowałam, że to praktykujecie. :)

Przeskoki są robione różnie i też nie są super duże, w sumie nie praktykuję tego jako tako, tylko no zależy od tego czy zwlekałam z aktualizacją ogłoszenia, czy nie działo się nic takiego by móc przeskoczyć, etc.
Też to zależy w sumie od użytkowników. Przeskoku np. o cały miesiąc nie robiłam, myślę, że to też mogłoby być krzywdzące (choć zależy od miesiąca).
Na razie w sumie mam mętlik w głowie, bo w sumie nie wiem czym mam się zająć najpierw.

I przepraszam, jeśli moja wiadomość jest chaotyczna, ale starałam się bardzo oddać moje wątpliwości.

PisanieTemat: Re: Propozycje i skargi   

Powrót do góry Go down

Propozycje i skargi
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 2 z 3Idź do strony : Previous  1, 2, 3  Next
 Similar topics
-
» SKARGI, POMYSŁY, PYTANIA
» Propozycje/Pomysły/Sugestie
» [Pomysł Asha] Propozycje ogólne.
» Uwagi, propozycje i pytania - odsłona anonimowa
» Propozycje emoticonek