Zapraszamy serdecznie do przyłączenia się do przygody!
CalendarCalendar  IndeksIndeks  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  GrupyGrupy  FAQFAQ  

Share | 

Prefekci i ich dyżury

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 

Oczekujący

PisanieTemat: Prefekci i ich dyżury   Wto Wrz 03, 2013 6:25 pm

Prefekt - mianem tym określa się ucznia, który swoimi wynikami w nauce oraz zachowaniem zasłużył na miano „starosty domu”, do którego przynależy – to prefekci, wraz z dyrekcją, ustalają ważne dla Hogwartu sprawy. Oni także, jako jedni z niewielu uczniów, wiedzą gdzie znajduje się gabinet dyrektora oraz jakie jest do niego hasło. Prefekci konsultują się z opiekunem swojego domu, aby przekazywać pozostałym jego członkom niezbędne informacje, jak np. aktualnie obowiązujące hasło do dormitorium.  Żeby zostać prefektem należy napisać podanie, które następnie umieszczamy w dziale swojej postaci w temacie o nazwie podania - temat należy sobie założyć.

Jeśli Administrator uzna, że Prefekt nadużywa swoich kompetencji, lub też nie wywiązuje się z obowiązków może go pozbawić tego stanowiska!

Każdy uczeń, który dobrze wywiązuje się ze swoich obowiązków oprócz dostępu do słynnej łazienki prefektów, otrzyma regularnie co fabularny miesiąc 10 PD i 10 fasolek! Będzie to jednak obowiązywało, kiedy zaczną się dyżury prefektów!

GRYFFINDOR:
- & -

SLYTHERIN:
- & -

RAVENCLAW:
Jules Nox & -

HUFFLEPUFF:
Tomas Duncan & Amelia Wright

PREFEKCI NACZELNI:
x
x
x
Gilderoy Lockhart

PODANIE NA PREFEKTA
Kod:
[b]Imię i Nazwisko:[/b]
[b]Wiek:[/b] (należy pamiętać, że Prefektem można zostać od V roku)
[b]Dom:[/b]
[b]Dlaczego chcesz zostać Prefektem:[/b]

Z racji tego, że należy dbać o bezpieczeństwo uczniów, jak i oto, żeby nie łamali oni szkolnego regulaminu dyrektor Dumbledore wraz z gronem pedagogicznym ustalił dyżury prefektów. Będą miały one na celu pomóc nauczycielom i woźnemu. Po każdym miesiącu pary dyżurujące będą się zmieniać.

Tydzień I:
Gilderoy Lockhart & y
x & Amelia Wright
x & y
Jules Nox & Tomas Duncan

Tydzień II:
Amelia Wright & y
y & Tomas Duncan
Gilderoy Lockhart & x
Jules Nox & x

Tydzień III:
x & Tomas Duncan
x & Gilderoy Lockhart
Amelia Wright & y
y & Jules Nox

Tydzień IV:
x & x
Jules Nox & Amelia Wright
Tomas Duncan & Gilderoy Lockhart
y & y

Ostatnia aktualizacja: 26.04.18 r.

I don't believe in anything, I'm just here for the violence

Ostatnio zmieniony przez Caroline Rockers dnia Sro Kwi 25, 2018 11:39 pm, w całości zmieniany 32 razy
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora

Ravenclaw

PisanieTemat: Re: Prefekci i ich dyżury   Pon Gru 04, 2017 5:08 pm

Imię i Nazwisko: Jules Nox
Dom: Krukon
Dlaczego chcesz zostać Prefektem:
Wywiązuję się bardzo dobrze z moich obowiązków szkolnych.
Na lekcjach jestem aktywną osobą, dużo się udzielam na zajęciach odrabiam wszystkie zadania domowe, nawet jeśli wydają się być niemożliwe do wykonania.
Angażuje się we wszystko co się da, jest ambitny, pełen energii, ma gadane i nie da się złapać na niczym nielegalnym wcale nie łamie szkolnych przepisów, skądże.
Mam dobry kontakt z uczniami starszymi i młodszymi potrafię wspomóc, wskazać właściwą drogę.
Staję w obronie słabszych, niezależnie w jakiej sprawie i kto ich atakuje.
Rzadko kiedy to ja zaczynam awanturę lub staję się agresywny dążę do bycia sprawiedliwy i opanowania emocji w sytuacjach, które tego wymagają.
Dla Krukona ,pełnienie takiej funkcji bedzie zaszczytem i wyróżnieniem godnego następcę jak odejdzie Gilderoy Lockhart.

Przyjęty na Prefekta!
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora

Hufflepuff

PisanieTemat: Re: Prefekci i ich dyżury   Pią Sty 19, 2018 7:30 pm

Imię i Nazwisko: Amelia Wright
Dom: Hufflepuff
Wierzę w to, że odpowiedzialność za nasze działania jest istotna nie tylko w chwili, gdy pojawiamy się na ulicach. Przede wszystkim powinna się ona kształtować już w trakcie trwania szkoły. Będąc przekonana o tym, ubiegam się o funkcję Prefekta. Prawdopodobnie wielu ludzi znalazłoby powody, by nie przyznać jej mi. Wiem jednak, że zgodnie z wartościami mojego domu, również dla każdego ucznia istotne jest oddanie, lojalność i ciężka praca. Wszystko to w duchu cierpliwości i uczciwości, którą się cechuję i mimo swoich wad jestem zdecydowana pracować nad tym, czego jeszcze mi brakuje, by jak najlepiej pomagać i pracować na rzecz naszej szkoły. Co więcej wiem, że potrafię odnaleźć się pomiędzy złośliwościami i błędami, dostrzegając w sporach przede wszystkim pojedynczych ludzi. Obecnie trudno jest znaleźć osobę, która funkcję tak ważną, jak Prefekt pełnić będzie nie po to, by korzystać z przywilejów jakie to ze sobą niesie i bezkarnie szerzyć nieuprzejmość pomiędzy domami i wewnątrz nich. Moim zdaniem i równocześnie z nadzieją, że się nie mylę, powiedziałabym, że jestem takim człowiekiem. Który obowiązki swoje wykonywać będzie starannie i pozycji swojej nie będzie wykorzystywał. Mogę również pochwalić się brakiem uczestnictwa w próbach łamania szkolnego regulaminu. Nie należę do najbardziej rozpoznawalnych uczniów, ale to raczej działa na moją korzyść. Starałam się zawsze nikomu nie utrudniać życia, a w trudnych chwilach wspierać. Zawsze dbam o to, by darzyć wszystkich pozytywnymi emocjami i szanować ich zdanie nawet jeśli jest odmienne od mojego. Sądzę, że to pozwoli na uniknięcie niesłusznego osądzania przeze mnie sytuacji jako Prefekta.
Jestem świadoma, że tak zwyczajne cechy, którymi pewnie poszczycić się może wielu uczniów, szczególnie z domu, który reprezentuję. Wierzę jednak, że mam do zaoferowania szczerą deklarację z mojej strony, że nie są to tylko słowa i pójdą za nimi czyny. Potrzebuję tylko szansy na to, by móc ją potwierdzić. Zrozumieniem jednak odrzucenie prośby, jeśli takowa nastąpi.

Przyjęta na Prefekta!
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora

Hufflepuff

PisanieTemat: Re: Prefekci i ich dyżury   Wto Kwi 24, 2018 1:59 pm

Imię i Nazwisko: Tomas Duncan
Dom: Hufflepuff
Podanie napisane zostało na pergaminie ozdobionym ususzonymi płatkami słonecznika
Po mojej szkole oczekuje przede wszystkim porządku i bezpieczeństwa. Chciałbym aby każdy czuł się tutaj dobrze, znał swoje prawa i obowiązki. Ponieważ sam staram się wiedzieć o nich wszystko co mogę, chciałbym móc przekazywać swą wiedzę zagubionym uczniom, i właśnie dlatego ubiegam się o stanowisko Prefekta. Doskonale zdaje sobie sprawę, że na swym koncie mam głupie pomysły incydenty, które spokojnie mogłyby mi zapewnić, że nigdy owego stanowiska nie otrzymam, uważam jednak, że każdy może przejść przemianę. Sądzę, że narzucenie sobie tak istotnej roli wymusi we mnie wyższe poczucie obowiązku i zaangażowania w społeczność szkolną.
Jako uczeń siódmego roku, myślę, że nadszedł najwyższy czas by uporać się z własnymi słabościami i pomagać innym. Jako przynależący do domu borsuka, jestem osobą lojalną, serdeczną i pomocną, staram się swe zadania wykonywać z należytą uwagą i ich nie zaniedbywać tak często. Obowiązki zalegające na prefekcie wykonywałbym z najwyższym poświęceniem i troską, a i z uśmiechem na ustach.
Na ogół jestem lubiany (chyba) i nie sprawiam większych kłopotów, zawsze można na mnie liczyć, nawet w sytuacjach w których sam nie umiem się odnaleźć. Lubię przezwyciężać trudności i nie boję się nowych wyzwań.
Szczerze wierzę w sprawiedliwość i drugą szansę. Liczę się z moralnością innych ludzi.
Pomimo swojej niezbyt złożonej osobowości i drobnych uchybień w mym zachowaniu, myślę, że poradzę sobie doskonale w tej roli, i liczę, że dane mi będzie chociaż spróbować.

Przyjęty na prefekta!
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora

Oczekujący

PisanieTemat: Re: Prefekci i ich dyżury   Wto Kwi 24, 2018 5:17 pm

Bardzo wszystkich proszę o skopiowanie swoich podań i wstawienie do tematu "Podania", który należy założyć, jeśli jeszcze go nie macie w swoim dziale.

Z góry dziękuję!

I don't believe in anything, I'm just here for the violence
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Sponsored content

PisanieTemat: Re: Prefekci i ich dyżury   

Powrót do góry Go down

Prefekci i ich dyżury
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1