CalendarCalendar  IndeksIndeks  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  GrupyGrupy  FAQFAQ  

Share | 
 

 Statut szkoły Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie [do edycji]

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
avatar
avatar
Zwracaj się do mnie : Krwawe Zwycięstwo

Cytat : Bite off the venomous head. Follow the chemical scent

Punkty doświadczenia : 637

Punkty życia : 100

390

Czystość krwi : Czysta

Sakiewka : 51g 51s 17k

Gif :

Różdżka : cis, szpon hipogryfa, 12 cali


Oczekujący

PisanieTemat: Statut szkoły Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie [do edycji]   Nie Lip 12, 2015 4:37 pm

STATUT SZKOŁY


- Do Hogwartu trafiają uczniowie w wieku 11 lat.
- Hogwart przyjmuje zarówno dzieci czarodziejów, jak i dzieci mugoli, które wykazują magiczne zdolności.
- Do szkoły uczeń dojeżdża Ekspresem Hogwart - pociągiem odjeżdżającym z peronu 9 i ¾ (z londyńskiego dworca King's Cross), tymże pociągiem wraca do domu na zimowe i letnie ferie.
- Uczeń poprzez Tiarę Przydziału zostaje przydzielony do jednego z czterech domów: Gryffindoru, Hufflepuffu, Ravenclawu i Slytherinu.
- Początkowo wszyscy uczniowie uczą się tych samych, podstawowych przedmiotów: Transmutacji, Obrony Przed Czarną Magią, Eliksirów, Zaklęć, Zielarstwa, Astronomii, Latania Na Miotle i Historii Magii. W trzeciej klasie do przedmiotów tych dochodzą jeszcze te, które wybrali uczniowie. Mogą wybierać spośród np.: Mugoloznawstwa, Starożytnych Run, Numerologii, Wróżbiarstwa, Opieki Nad Magicznymi Stworzeniami. Warto też pamiętać, że po I roku nie ma już Latania Na Miotle.
- Porządku w Hogwarcie pilnują nauczyciele, prefekci, specjalni uczniowie wybierani spośród starszych klas, oraz woźny Argus Filch.
- W zamku odbywa się nie tylko nauka - uczniowie tutaj również śpią, spożywają posiłki i spędzają wolny czas. Struktura zamku przypomina labirynt. Dodatkowo niektóre pomieszczenia zmieniają swoją lokalizację.
- Każdy dom posiada swoją Tablicę Ogłoszeń, na której wieszane są różnego rodzaju komunikaty od nauczycieli lub od uczniów. Dla Ravenclawu znajduje się niedaleko pomnika, dla Gryffindoru przy szachownicy, dla Hufflepuffu przy jednej z beczek, a dla Slytherinu obok kominka.
- Godzina policyjna trwa od 22:00 do 6:00.


1. System nauczania.

- Nauka trwa 7 lat.
- Na piątym roku uczniowie zdają SUM-y, a na siódmym Owutemy. Co roku jednak są egzaminy.
- W Hogwarcie obowiązuje następująca skala oceniania: W - Wybitny, PO - Powyżej Oczekiwań, Z - Zadowalający, N - Nędzny, O - Okropny, oraz T - Troll.


2. Obowiązki ucznia.

- Uczeń ma obowiązek uczestniczyć w zajęciach szkolnych i braniu w nich czynnego udziału.
- Każdy uczeń ma obowiązek odrabiać zadania domowe.
- Uczeń ma obowiązek noszenia szkolnego mundurka w dni, w których odbywają się zajęcia. Natomiast podczas jakiś większych uroczystości towarzyskich obowiązują szaty wyjściowe.
- Chłopcy nie mają prawa przebywać w dormitoriach dziewcząt, a dziewczęta w dormitoriach chłopców!
- Uczniowie nie powinni zbyt intensywnie się malować i pamiętać o higienie osobistej oraz o nie przesadzaniu z błyskotkami.
- Prefekci mają za zadanie dbać o to, żeby regulamin był przestrzegany i sami mają obowiązek go przestrzegać!
- Wchodzenie do Zakazanego Lasu jest zakazane.
- Uczeń jest zobowiązany do zachowywania kultury osobistej.
- Zakazuje się uczniom spożywanie alkoholu i palenie papierosów na terenie szkoły. Reszta rzeczy zakazanych widnieje rozpisana w gabinecie pana Filcha.  Można się z nią również zapoznać w tym miejscu.
- Samowolne wycieczki poza Hogwart są zabronione.
- Korzystanie z korytarza na VI piętrze jest zabronione.
- Okazywanie sobie publicznie uczuć jest niewskazane i grozi utratą punktów.
- Uczniowie mają zakaz pojedynkowania się czy załatwiania konfliktów za pomocą pięści. Zakaz pojedynkowania nie dotyczy spotkań Klubu Pojedynków.
- Uczniowie nie powinni zbytnio hałasować na korytarzach, zwłaszcza podczas trwania zajęć.
- Z mioteł można korzystać tylko na boisku Quidditcha!
- Niszczenie mienia szkoły i śmiecenie na terenie szkoły będzie surowo karane.
- Kąpiel w szkolnym jeziorze jest zabroniona.
- Zabronione jest organizowanie głośnych imprez, zwłaszcza po godzinie policyjnej!
- Uczniowie nie powinni też dręczyć żadnych stworzeń magicznych! Dotyczy to też duchów, portretów i skrzatów!
- Nie należy brać ze sobą urządzeń mugoli - i tak nie będą one działały na terenie Hogwartu, chyba że dany uczeń zgłosi się wcześniej do dyrekcji i uzyska na dany przedmiot zgodę.


3. Prawa ucznia.

- Nauczyciel pilnuje ocen i frekwencji na zajęciach. Każdy uczeń, jeśli będzie chciał, będzie mógł zapoznać się ze swoimi stopniami - wystarczy, ze zapyta się danego nauczyciela.
- Od trzeciej klasy uczniom wolno w określone dni wyjść do Hogsmeade, wioski położonej niedaleko Hogwartu (jedynej wioski w całej Wielkiej Brytanii zamieszkanej wyłącznie przez czarodziejów) - dni te są wyznaczane przed kadrę nauczycielską, poza nimi wychodzenie do Hogsmeade jest zabronione.
-  Prefekci podczas dyżurów mogą przebywać poza Pokojami Wspólnymi po godzinie policyjnej.
- Uczeń ma prawo posiadać miotłę od III roku nauczania.
- Prefekci mają prawo do korzystania z łazienki prefektów.
- Uczniowie mają prawo korzystać z działu ksiąg zakazanych, o ile uzyskali oni wcześniej pisemną zgodę od któregoś z nauczycieli. Dostęp do tego działu jest uznawany za nagrodę i nie każdy może od tak do niego wejść.


4. Kary.

- Za niesubordynację oraz notoryczne niepojawianie się na zajęciach, nauczyciel ma prawo do ukarania danego ucznia: szlabanem, odjęciem punktów domu lub do postawienia obniżonych stopni. Chyba, że uczeń ma dobre i solidne usprawiedliwienie.
- Jeśli dyrektor uzna, że dany prefekt nadużywa swoich kompetencji lub nie wykonuje swoich obowiązków może pozbawić go odznaki!
- Korzystanie z korytarza na szóstym piętrze grozi natychmiastowym wydaleniem ze szkoły.
- Za złamanie regulaminu grozi szlaban, odjęcie punktów, zawieszenie w prawach ucznia bądź też wydalenie ze szkoły.

5. Domy

Gryffindor

Jeden z czterech domów w Hogwarcie (obok Ravenclawu, Hufflepuffu i Slytherinu). Uczniowie tego domu potocznie nazywani są Gryfonami.
Największymi konkurentami uczniów Gryffindoru są uczniowie należący do Slytherinu, potocznie nazywani Ślizgonami. Założycielem domu był Godryk Gryffindor urodzony w Dolinie Godryka. Jego nazwiskiem naznaczono nazwę domu. W czasach, gdy żyli założyciele Hogwartu z początku panował pokój i zgoda między nimi. Lecz później zaczęło się komplikować. Gryffindor od wieków rywalizował z Salazarem Slytherinem. Salazar chciał przyjmować do szkoły tylko uczniów czystej krwi, czemu sprzeciwił się Godryk Gryffindor. Doszło do kłótni między założycielami szkoły, a jednocześnie dawnymi przyjaciółmi. Salazar Slytherin by i tak postawić na swoim stworzył komnatę, w której umieścił węża o imieniu Bazyliszek. Potem opuścił szkołę. Bazyliszek po otwarciu komnaty miał wyłapywać i zabijać dzieci mugoli (obraźliwe nazywanych szlamami).

Gryffindor w piosenkach

"Może w Gryffindorze,
Gdzie kwitnie męstwa cnota,
Gdzie króluje odwaga
I do wyczynów ochota."


# Opiekun Domu: Minerwa McGonagall
# Barwy: złoto i szkarłat
# Zwierzę z herbu: lew
# Założyciel: Godryk Gryffindor
# Mieszkańców domu nazywa się: Gryfonami
# Relikwie założyciela: miecz Godryka Gryffindora, Tiara Przydziału
# Duch domu: Sir Nicholas de Mimsy-Porpington
# Wejście: przejście przez portret Grubej Damy
# Miejsce: wieża wschodnia, 7 piętro
# Cenione cechy charakteru: męstwo, odwaga, szczerość, szlachetność
# Wygląd pokoju wspólnego: przytulne, okrągłe pomieszczenie pełne stołów, kominków i wysiedzianych foteli. Na szczycie spiralnych schodów znajdują się dormitoria.


Hufflepuff

Jeden z czterech domów w Hogwarcie. Pochodzi od nazwiska Helgi Hufflepuff, jednej z czwórki legendarnych założycieli szkoły. Mieszkańców domu nazywano w gwarze uczniowskiej Puchonami. Założycielem domu był Helga Hufflepuff pochodziła z szerokiej doliny. Jej imieniem zaznaczona została nazwa domu. W czasach, gdy żyli założyciele Hogwartu z początku panował pokój i zgoda między nimi. Lecz później zaczęło się komplikować. Każdy z założycieli pragnął selekcji uczniów w inny sposób. Helga Hufflepuff pragnęła przyjmować do Szkoły tylko uczniów pracowitych, uczynnych i sprawiedliwych, wiernych. W ten sposób Hogwart został podzielony na cztery domy. Prawdopodobnie to ona poddała pomysł sprowadzenia do Hogwartu skrzatów domowych w charakterze służby pracującej w kuchni i sprzątającej w całej szkole. Jej insygnium to złota czarka o nieznanej nam mocy magicznej.

Hufflepuff w piosenkach

"A może w Hufflepuffie,
gdzie sami prawi mieszkają,
gdzie wierni i sprawiedliwi
Hogwarta szkoły są chwałą."

"Hufflepuff ma w pogardzie leni
I nagradza tylko pracowitych."

"Hufflepuff chce uczyć wszystkich,
Jak głośno oświadczyła."

"A Hufflepuff resztę uczy,
Wszystkiego, co sama wie."

"I zawsze widziano razem Ravenclaw i Hufflepuff."


# Opiekun Domu: Pomona Sprout
# Barwy: żółty i czarny
# Zwierzę z herbu: borsuk
# Założony przez: Helga Hufflepuff
# Mieszkańców domu nazywa się: Puchonami
# Relikwia założyciela : czarka, horkruks Voldemorta
# Duch domu: Gruby Mnich
# Wejście: niedaleko kuchni.
# Miejsce: w podziemiach Hogwartu
# Cenione cechy charakteru: wierność, sprawiedliwość, pracowitość, lojalność, uczciwość, koleżeńskość, pokojowe nastawienie oraz dokładność.


Ravenclaw

Jeden z domów w Hogwarcie. Pochodzi od nazwiska Roweny Ravenclaw, jednej z czwórki legendarnych założycieli szkoły. Mieszkańców domu nazywano w gwarze uczniowskiej Krukonami. Założycielem domu była Rowena Ravenclaw. Jej imieniem naznaczono nazwę domu. W czasach, gdy żyli założyciele Hogwartu z początku panował pokój i zgoda między nimi. Lecz później zaczęło się komplikować. Każdy z założycieli pragnął selekcji uczniów w inny sposób. Rowena Ravenclaw pragnęła przyjmować do Szkoły tylko uczniów mądrych, bystrych i sprytnych. W ten sposób Hogwart został podzielony na cztery domy.

Ravenclaw w piosenkach

"A może w Ravenclawie,
Zamieszkać wam wypadnie,
Tam płonie lampa wiedzy,
Tam mędrcem będziesz snadnie."


# Opiekun domu: Filius Flitwick
# Barwy: niebieski i brąz
# Zwierzę z herbu: orzeł
# Założycielka: Rowena Ravenclaw
# Mieszkańców domu nazywa się: Krukonami
# Relikwia założyciela: diadem
# Duch domu: Szara Dama, za życia Helena Ravenclaw
# Wejście: drewniane, stare drzwi, w których nie było ani klamki, ani dziurki od klucza, kołatka w kształcie kruka, wykonana z brązu. Po zapukaniu ptak zadawał pytanie, a odpowiedź była hasłem
# Miejsce: zachodniej wieży
# Cenione cechy charakteru: mądrość, bystrość, spryt
# Wygląd pokoju wspólnego: obszerny, okrągły pokój, większy od wszystkich pokojów w Hogwarcie. Wdzięczne sklepienie, łukowe okna przedzielały ściany obwieszone niebiesko-brązowymi jedwabnymi tkaninami. Na kopulastym sklepieniu namalowane były srebrne i złote gwiazdy, które widniały również na granatowym dywanie pokrywającym podłogę. Były tam stoliki, fotele, biblioteczki, a w niszy naprzeciw drzwi stał wysoki posąg z białego marmuru, przedstawiający Rowenę Ravenclaw. Krukoni mieli z okien widok na góry.


Slytherin

Jeden z czterech domów w Hogwarcie. Pochodzi od nazwiska jednego z czwórki legendarnych założycieli szkoły – Salazara Slytherina. W języku angielskim nazwa ta kojarzy się z czymś ślizgającym się lub oślizgłym (czasownik to slither oznacza "ślizgać się, pełznąć"), albo z przebiegłością i cwaniactwem (przymiotnik sly oznacza "chytry, przebiegły"). Mieszkańców domu nazywano w gwarze uczniowskiej Hogwartu - Ślizgonami, co kierowałoby uwagę ku pierwszemu skojarzeniu, zwłaszcza, że godłem Slytherinu był wąż. Założycielem domu był Salazar Slytherin, od którego nazwiska nazwano dom. W czasach, gdy żyli założyciele Hogwartu z początku panował pokój i zgoda między nimi. Lecz później zaczęło się komplikować. Salazar Slytherin pragnął przyjmować do szkoły tylko uczniów tzw. "czystej krwi". Jednak nie wszyscy podzielali jego poglądy. Najbardziej przeciwny był temu Godryk Gryffindor (założyciel Gryffindoru). Między obydwojgiem wybuchł konflikt, wskutek czego Salazar opuścił Hogwart. Przedtem zdążył jednak wybudować podziemną komnatę, znaną jako Komnatą Tajemnic. Ukrył w niej Bazyliszka, który czekał na uwolnienie, gdy do szkoły powróci Dziedzic Slytherina, którym okazuje się Tom Marvolo Riddle. Wąż miał za zadanie "oczyścić" Hogwart, zabijając uczniów nieczystej krwi.

Slytherin w piosenkach

"A jeśli chcecie zdobyć
Druhów gotowych na wiele,
To czeka was Slytherin,
Gdzie cenią sobie fortele."


# Opiekun Domu: Horacy Slughorn
# Barwy: szmaragdowy i srebrny
# Zwierzę z herbu: wąż
# Założyciel: Salazar Slytherin
# Mieszkańcy Slytherinu: Ślizgoni
# Relikwia założyciela: medalion
# Duch domu: Krwawy Baron
# Wejście: kamienna ściana – lochy
# Cechy charakteru: spryt, ambicja, pewność siebie
# Wygląd pokoju wspólnego: wydłużony, nie okrągły, nisko sklepiony loch mieszczący się pod jeziorem, po którego ścianach często kapią ciężkie krople wody. Światło sączy się z zielonkawych lamp podwieszonych pod sufitem. We wnętrzu mieści się gustownie rzeźbiony kominek, zdobione krzesła i wygodne fotele oraz bogato inkrustowane stoły.
Rain down
from a great height
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://magiclullaby.forumpl.net/t254-uczennica-c http://magiclullaby.forumpl.net/t548-c http://magiclullaby.forumpl.net/t360-skrytka-269 http://magiclullaby.forumpl.net/t238-prychajaca-poczta-panny-rockers#239 http://magiclullaby.forumpl.net/t2891-pachnie-swiezoscia#46324 http://pl.magiclullaby.wikia.com/wiki/Caroline_Rockers
 
Statut szkoły Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie [do edycji]
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1
 Similar topics
-
» Statut szkoły Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie [do edycji]
» Regulamin Szkoły Magii i Czarodziejstwa Hogwart
» Edukacja i Szkoły Magii
» Regulamin Szkoły Magii i Czarodziejstwa Hogwart
» "Najlepszy tyłek w Hogwarcie"

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Magic Lullaby :: Biblioteka :: Dział Ksiąg Zakazanych :: Świat uczniów-
Skocz do: