Zapraszamy serdecznie do przyłączenia się do przygody!


CalendarCalendar  IndeksIndeks  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  GrupyGrupy  FAQFAQ  

Share | 
 

 Fasolki wszystkich smaków Bertiego Botta dla dorosłych

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
Idź do strony : Previous  1, 2, 3
AutorWiadomość
Sahir Nailah
avatar


avatar
VI rok

PisanieTemat: Fasolki wszystkich smaków Bertiego Botta dla dorosłych   Czw Maj 28, 2015 9:01 pm

First topic message reminder :

Fasolki... z czym się kojarzą fasolki w magicznym świecie? Oczywiście z fasolkami wszystkich smaków Bertiego Botta!
REGULAMIN

1. Gracz jest odpowiedzialny za samodzielne uzupełnianie i podliczanie fasolek, które kontroluje tworząc swoją Kartę Rozwoju Postaci.
2. System fasolkowy nie dotyczy NPC, duchów, skrzatów, Lorda Voldemorta i Albusa Dumbledora.
3. Konieczne jest stworzenie tematu w dziale  Rozwój postaci, gdzie każdy będzie mógł pisać odnośnie zdobytych fasolek, nauczonych się przez postać zaklęć, czy też eliksirów. Rzeczy zdobyte na fabule oraz pieniądze znajdują się w Waszych skrytkach Gringotta (kto jeszcze jej nie zrobił, jest proszony o jej poprawne stworzenie).
4. Wszystko jest brane pod uwagę, czyli ilość fasolek, punkty doświadczenia, kości gry i Mistrz Gry. Pamiętajcie o tym, choć oczywiście najwięcej "do gadania" ma MG, który interweniuje, lub rozpisuje eventy dla użytkowników.
5. Każdy dorosły startuje z 200 PD i, w zależności od przedziału wiekowego, z daną liczbą eliksirów i zaklęć na start, które gracz sobie sam wybiera. To od Was zależy, co wasza postać będzie potrafić. No i oczywiście do was należą zaklęcia i eliksiry, które same wymyślicie.
6. Ci, co wkraczają w dorosłość, po ukończeniu Hogwartu, nie dostają darmowych zaklęć – przysługuje im dotychczasowa karta rozwoju i to, co w niej zawarli.
7. Specjalizacja daje wam różne bonusy i ułatwienia w grze, które mają wpływ na różne dziedziny życia naszej postaci - wpływa również na suwak w SMOA (nie uwzględnia zaklęć niewybaczalnych i pradawnych). W celu wyjaśnienia warto zajrzeć tutaj
8. NIE MOŻNA TRANSFEROWAĆ FASOLEK POMIĘDZY POSTACIAMI. Jeśli fasolki wrzucane są na postać "x", to nie wolno ich przełożyć na multikonto "y".
9. Możliwy jest "handel" fasolkami pomiędzy graczami. Przykładowo: jeśli ktoś zrobi ci avatar, możesz tej osobie wręczyć fasolki, ktoś odrobi za ciebie fabularne zadanie domowe, chcesz wykupić od kogoś eliksir/przedmiot magiczny, itd.


Mogłoby się wydawać, że to dość banalne pytanie, że przecież każdy przeciętny czarodziej nieraz w życiu ich zakosztował i wie, że w paczce można znaleźć takie zwyczajne smaki, jak cytrynowy, czy pomidorowy, ale.. oprócz nich występują też
te niecodzienne takie jak pazur smoka, czy o smaku gnoma i to dosłownie! Jednak jaką rolę oprócz tej  konsumpcyjnej spełniają fasolki na naszym forum?
Otóż są nową walutą, są Punktami Nauki, które można wymienić na  dodatkowe zaklęcie/eliksir ze swojego, z niższego lub z wyższego roku, czy też podnieść sobie oceny z danego przedmiotu. Oprócz tego można je zamienić na pieniądze z Gringotta, jakiś niecodzienny event, punkty dla domu, miejsce w drużynie Quidditcha, bycie Prefektem, czy też przywilej stworzenia sobie kolejnej postaci kanonicznej, albo łatwiejszy dostęp do tajemnic Hogwartu.
Fasolki przyczyniają się też do zwiększenia szans na powodzenie przy trudniejszych eventach, czy też w szkolnych wyzwaniach, a to otwiera szersze pole do popisu dla gracza.
To wszystko brzmi obiecująco, czyż nie? A teraz następuje pytanie:
Za co można otrzymać fasolki?
Już przechodzę do wyjaśnień i od razu mówię, że to nie będzie takie trudne, lecz nie myślcie sobie, że fasolki znajdujecie na każdym swym kroku! Oj nie, nie ma tak dobrze.
Gracze, którzy już mają Karty Postaci i grają jakiś czas na fabule, niech wypiszą sobie wszelkie przysługujące im fasolki i wyślą do mnie w formie Prywatnej Wiadomości, jeśli nie będą wiedzieli o co chodzi. Ostrzegam by nie oszukiwać, będę sprawdzać! Ważne jest, żebyście notowali to w swoim temacie w dziale "Rozwoju Postaci".

Fasolki można uzyskać za:


Kreowanie Postaci:
- Napisanie Karty Postaci = 85 fasolek (za Karty Postaci na poziomie Wybitnym, użytkownik otrzymuje o 20 fasolek więcej)
- Zapisanie się do jakiś klubów/stowarzyszeń (za każde stowarzyszenie użytkownik otrzymuje 5 fasolek)
- Zrobienie postaci kanonicznej/męskiej/ dorosłej/ ducha/skrzata (użytkownik otrzymuje 7 fasolek, ponieważ jest zdecydowanie za mało takich postaci)
- Zrobienie postaci pochodzenia mugolskiego (gracz otrzymuje 3 fasolki)
- Bycie Śmierciożercą lub Członkiem Zakonu Feniksa (gracz otrzymuje 6 fasolek)
- Uzupełnienie swojej karty na wiki (użytkownik zyskuje 30 fasolek)

Fabularne:
- Prawidłowe wykonywanie swojej pracy – 20 fasolek na miesiąc realny (pod warunkiem aktywnego grania i wykonywania czynności zgodnych ze swoją pracą)
- Zwyczajowe, codzienne czynności za pomocą magii (dla dorosłych) - od 5 do 20 fasolek
- Wykonywanie pracy zleconej przez szefa/MG w swoim zawodzie (typu posprzątanie mu biura, napisanie jakiejś notatki, itp) - od 5 do 20 fasolek
- Wyzwanie (to już zależy od tego, ile dana postać rzucająca wyzwanie przydzieli nam fasolek)
- Prowadzenie dziennika/pamiętnika, lub pisanie sów (użytkownik otrzymuje 1 fasolkę za każdy wpis/list)
- Zadanie pracy domowej (to dotyczy jedynie postaci dorosłych, nauczających w Hogwarcie i otrzymuje on 10 fasolek za każde zadane zadanie)
- Wymyślenie wyzwania (dotyczy to zarówno uczniów, jak i nauczycieli, jak i dorosłych i gracz który to wymyśli i poprowadzi dane wyzwanie otrzyma 16 fasolek)
- Aktywne granie na fabule (za każdą sesję użytkownik uzyskuje 10 fasolek, o ile trwa ona dość regularnie i posty nie zawierają tylko 2-3  krótkie zdania. Fasolki uzyskuje się dopiero wtedy, kiedy sesja się kończy; sesja powyżej 10 postów od osoby = 20 fasolek)
- Opisywanie zrobienia eliksiru/zbieranie roślin/opiekowanie się stworzeniami (nie dotyczy szkolnych zajęć) – 5 fasolek
- Podjęcie się trudnej sesji z MG podczas której poniesie poważne obrażenia/urazy – wyznacza je MG
- Zgoda na zabicie swojej postaci i branie w tym zabiciu udziału – 100 fasolek dla wybranego przez siebie multi
- Aktywne branie udziału w treningach i meczach quidditcha – 20 fasolek

Techniczne:
- Pomoc w pisaniu gazetki szkolnej (około 9 fasolek za każdy artykuł)
- Branie udziału w konkursach/loteriach (za każdy oddany w ankiecie głos, czy też post w danym konkursie użytkownik otrzymuje 10 fasolek)
- Poprawne uzupełnienie wszystkich pól w profilu (gracz otrzymuje 4 fasolki)
- Wymyślenie zaklęcia lub eliksiru (gracz zyskuje 10 fasolek)
- Pomoc jako Mistrz Gry, czy też Nauczyciele (użytkownik uzyskuje 13 fasolek, o ile posiada swoją własną postać na forum - przydziela administracja, o ile gracz o sobie przypomni)
- Pisanie artykułów fabularnych na wikipedii (od 10 do 30 fasolek, regulowane przez admina). Użytkownik, który napisze taki artykuł powinien zgłosić się do administracji. Jeśli natomiast ktoś zedytuje już gotowy artykuł, np. doda nowe stworzenia magiczne do bestiariusza to otrzyma 10 dodatkowych fasolek - nie dotyczy tematów stricte obejmujących fabułę główną forum.
- Rozreklamowanie forum (oprócz punktów dla domu, użytkownik otrzymuje także 6 fasolek)
- Propozycje/pomoc na forum – 10 fasolek
- Opinia na stronach poświęconych pbf'om – 15 fasolek

Na starcie również są przydzielane fasolki za dany rok, dzięki czemu tak rozpoczyna się zbieranie fasolek by mieć ich coraz więcej i więcej i popracować nad rozwojem własnej postaci i znajomością zaklęć, eliksirów, czy też zwiększenia morałów w walce, co potem Mistrz Gry bierze pod uwagę. Pełny spis znajduje się w tym oto spoilerze:


Zaklęcia i eliksiry na start dla dorosłych:
 

Rzeczy na wymianę dla dorosłych:
 
* Dotyczy również Latania Na Miotle - Quidditch

Rzeczy na wymianę dla Charłaków i Półolbrzymów:
 


Wystarczy tylko uzupełnić poniżej podany wzór i nastąpi fasolkowa wymiana.
Kod:
[b]Oddaję:[/b] [tutaj wpisujesz ilość fasolek, którą przeznaczasz na jakiś obrany przez siebie cel]
[b]Przeznaczam je:[/b] [tutaj wpisujesz na co pójdą te fasolki, wraz z podaniem nazwy wybranego zaklęcia/eliksiru/przedmiotu etc.]
[b]Ponieważ:[/b] [podajesz powód dlaczego wybrałeś akurat to, a nie coś innego]
To by było chyba na tyle, mam nadzieję, że system jest w miarę zrozumiały sposób rozpisany i nie będziecie mieli z nim problemu, że wręcz stanie się dla Was miłym urozmaiceniem forumowej rozgrywki. Pomysł zapoczątkowała Chloe Wintson, reszta pochodzi z mojej głowy, przy uwzględnieniu inspiracji z gier o Harrym Potterze oraz Pottermore, więc nie muszę chyba mówić, że jeśli zobaczę coś podobnego na innym forum to zabiję z zimną krwią. Ale to tak tylko na marginesie.


Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora

AutorWiadomość
Marjorie Greyback
avatar


avatar
Strona światła

PisanieTemat: Re: Fasolki wszystkich smaków Bertiego Botta dla dorosłych   Nie Paź 29, 2017 6:50 pm

Oddaję: 250 fasol
Przeznaczam je na: specjalizację z zaklęć medycznych, nareszcie, ha!
Ponieważ: praca wymaga zdolności, no i wszyscy wiemy, że to szpan, nie? Jezu jak się cieszę

_________________
You and I walk
a fragile line
I have known it all thistime
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Marjorie Greyback
avatar


avatar
Strona światła

PisanieTemat: Re: Fasolki wszystkich smaków Bertiego Botta dla dorosłych   Sro Lis 01, 2017 10:36 pm

Oddaję: 15 fasolek
Przeznaczam je: Periculum |zakres nauki szkolnej|
Ponieważ: potrzebuję do eventu patrzę sobie

_________________
You and I walk
a fragile line
I have known it all thistime
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Alec Greyback
avatar


avatar
Strona cienia

PisanieTemat: Re: Fasolki wszystkich smaków Bertiego Botta dla dorosłych   Nie Lis 12, 2017 9:56 pm

Oddaję: 110 fasolek
Przeznaczam je: genetyka - oklumencja
Ponieważ: brak czasu na pisanie podania

_________________
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
James Potter
avatar


avatar
Dojrzały

PisanieTemat: Re: Fasolki wszystkich smaków Bertiego Botta dla dorosłych   Wto Gru 26, 2017 6:55 pm

Oddaję: 30 fasol (zdzierstwo ekhe... ekhe...)
Przeznaczam je: Engorgio i Reducio
Ponieważ: Bo mi są w tej chwili cholernie potrzebne

_________________
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
James Potter
avatar


avatar
Dojrzały

PisanieTemat: Re: Fasolki wszystkich smaków Bertiego Botta dla dorosłych   Pon Sty 01, 2018 11:27 pm

Oddaję: 200 fasol
Przeznaczam je: Czarowanie niewerbalne
Ponieważ: Poleruje sobie ego Cool

_________________
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Rubeus Hagrid
avatar


avatar
Dojrzały

PisanieTemat: Re: Fasolki wszystkich smaków Bertiego Botta dla dorosłych   Nie Sty 14, 2018 9:19 pm

Oddaję: 200 FASOL (ekhe, ekhe, coś mówiłeś, Potta?)
Przeznaczam je: na Accio i Lumos
Ponieważ: Taki już zdolny jestem...
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Pomona Sprout
avatar


avatar
Niosący naukę

PisanieTemat: Re: Fasolki wszystkich smaków Bertiego Botta dla dorosłych   Pon Sty 15, 2018 2:50 pm

ODDAJĘ: 300 fasolek
PRZEZNACZAM JE: na 20 szkolnych zaklęć: Antrospis, Audito, Avis, Aperacjum, Bąblogłowy, Bespridusz, Bilowio, Baubillious, Butterflio, Caught, Cauldieve, Colovaria, Densaugeo, Draconifors, Ducklifors, Duro,. Engorgio, Epoximise, Evanesco, Fumus Species.
PONIEWAŻ: Leciałam po kolei i na więcej mnie nie stać, a trzeba zacząć wychowywać Puchony Very Happy
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Alice Hughes
avatar


avatar
Dojrzały

PisanieTemat: Re: Fasolki wszystkich smaków Bertiego Botta dla dorosłych   Wto Sty 16, 2018 12:00 am


→ Kupon rabatowy - Daje możliwość kupienia 10 zaklęć lub 5 eliksirów o 50% taniej! Działa tylko do momentu, aż wykupicie 10 zaklęć lub 5 eliksirów przy użyciu tego kuponu.

Czekałam na ten dzień... Very Happy

ODDAJĘ: 150 FASOL (kupon)
PRZEZNACZAM JE: na 10 zaklęć dla dużych ludzi - Latebra, Malice, Repello Muggletum, Waulimor, Aequs, Huff and Puff, Protego Persona, Anapneo, Redactum Skullus, Flagrate.
PONIEWAŻ: ...więcej nie mogę?

ODDAJĘ: 150 FASOL
PRZEZNACZAM JE: na jeszcze 5 zaklęć dla dużych ludzi - Flagrante, Iocus, Olfato, Zaklęcie Szyfrujące, Bracchium Emendo.
PONIEWAŻ: ...jestem już duża?

ODDAJĘ: 40 FASOL
PRZEZNACZAM JE: na Eliksir Trzeźwości.
PONIEWAŻ: zaprzyjaźniam się na nowo z Potta...

_________________

Buntować się przeciw wam? A kto wy jesteście?
Bezkształtna masa, amorficzny stwór, zatomizowany świat, tłum bez formy i konstrukcji.
Waszego świata już nie można nawet rozsadzić.
Sam się rozlazł...
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Sponsored contentPisanieTemat: Re: Fasolki wszystkich smaków Bertiego Botta dla dorosłych   

Powrót do góry Go down
 
Fasolki wszystkich smaków Bertiego Botta dla dorosłych
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 3 z 3Idź do strony : Previous  1, 2, 3
 Similar topics
-
» "Fasolki wszystkich smaków" - konkurs literacki
» Miodowe Królestwo
» Rozpiska zajęć. Rok szkolny 77/78
» WZÓR KARTY I WSKAZÓWKI TWORZENIA (dorosły)
» Wykres wszystkich imprez mangowych do Września 2014

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
 :: Biblioteka :: Kąt Mistrza Gry :: Sklep MG-