Zapraszamy serdecznie do przyłączenia się do przygody!


CalendarCalendar  IndeksIndeks  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  GrupyGrupy  FAQFAQ  

Share | 
 

 Fasolki wszystkich smaków Bertiego Botta dla dorosłych

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
Idź do strony : 1, 2, 3  Next
AutorWiadomość
Sahir Nailah
avatar


avatar
VI rok

PisanieTemat: Fasolki wszystkich smaków Bertiego Botta dla dorosłych   Czw Maj 28, 2015 9:01 pm

Fasolki... z czym się kojarzą fasolki w magicznym świecie? Oczywiście z fasolkami wszystkich smaków Bertiego Botta!
REGULAMIN

1. Gracz jest odpowiedzialny za samodzielne uzupełnianie i podliczanie fasolek, które kontroluje tworząc swoją Kartę Rozwoju Postaci.
2. System fasolkowy nie dotyczy NPC, duchów, skrzatów, Lorda Voldemorta i Albusa Dumbledora.
3. Konieczne jest stworzenie tematu w dziale  Rozwój postaci, gdzie każdy będzie mógł pisać odnośnie zdobytych fasolek, nauczonych się przez postać zaklęć, czy też eliksirów. Rzeczy zdobyte na fabule oraz pieniądze znajdują się w Waszych skrytkach Gringotta (kto jeszcze jej nie zrobił, jest proszony o jej poprawne stworzenie).
4. Wszystko jest brane pod uwagę, czyli ilość fasolek, punkty doświadczenia, kości gry i Mistrz Gry. Pamiętajcie o tym, choć oczywiście najwięcej "do gadania" ma MG, który interweniuje, lub rozpisuje eventy dla użytkowników.
5. Każdy dorosły startuje z 200 PD i, w zależności od przedziału wiekowego, z daną liczbą eliksirów i zaklęć na start, które gracz sobie sam wybiera. To od Was zależy, co wasza postać będzie potrafić. No i oczywiście do was należą zaklęcia i eliksiry, które same wymyślicie.
6. Ci, co wkraczają w dorosłość, po ukończeniu Hogwartu, nie dostają darmowych zaklęć – przysługuje im dotychczasowa karta rozwoju i to, co w niej zawarli.
7. Specjalizacja daje wam różne bonusy i ułatwienia w grze, które mają wpływ na różne dziedziny życia naszej postaci - wpływa również na suwak w SMOA (nie uwzględnia zaklęć niewybaczalnych i pradawnych). W celu wyjaśnienia warto zajrzeć tutaj
8. NIE MOŻNA TRANSFEROWAĆ FASOLEK POMIĘDZY POSTACIAMI. Jeśli fasolki wrzucane są na postać "x", to nie wolno ich przełożyć na multikonto "y".
9. Możliwy jest "handel" fasolkami pomiędzy graczami. Przykładowo: jeśli ktoś zrobi ci avatar, możesz tej osobie wręczyć fasolki, ktoś odrobi za ciebie fabularne zadanie domowe, chcesz wykupić od kogoś eliksir/przedmiot magiczny, itd.


Mogłoby się wydawać, że to dość banalne pytanie, że przecież każdy przeciętny czarodziej nieraz w życiu ich zakosztował i wie, że w paczce można znaleźć takie zwyczajne smaki, jak cytrynowy, czy pomidorowy, ale.. oprócz nich występują też
te niecodzienne takie jak pazur smoka, czy o smaku gnoma i to dosłownie! Jednak jaką rolę oprócz tej  konsumpcyjnej spełniają fasolki na naszym forum?
Otóż są nową walutą, są Punktami Nauki, które można wymienić na  dodatkowe zaklęcie/eliksir ze swojego, z niższego lub z wyższego roku, czy też podnieść sobie oceny z danego przedmiotu. Oprócz tego można je zamienić na pieniądze z Gringotta, jakiś niecodzienny event, punkty dla domu, miejsce w drużynie Quidditcha, bycie Prefektem, czy też przywilej stworzenia sobie kolejnej postaci kanonicznej, albo łatwiejszy dostęp do tajemnic Hogwartu.
Fasolki przyczyniają się też do zwiększenia szans na powodzenie przy trudniejszych eventach, czy też w szkolnych wyzwaniach, a to otwiera szersze pole do popisu dla gracza.
To wszystko brzmi obiecująco, czyż nie? A teraz następuje pytanie:
Za co można otrzymać fasolki?
Już przechodzę do wyjaśnień i od razu mówię, że to nie będzie takie trudne, lecz nie myślcie sobie, że fasolki znajdujecie na każdym swym kroku! Oj nie, nie ma tak dobrze.
Gracze, którzy już mają Karty Postaci i grają jakiś czas na fabule, niech wypiszą sobie wszelkie przysługujące im fasolki i wyślą do mnie w formie Prywatnej Wiadomości, jeśli nie będą wiedzieli o co chodzi. Ostrzegam by nie oszukiwać, będę sprawdzać! Ważne jest, żebyście notowali to w swoim temacie w dziale "Rozwoju Postaci".

Fasolki można uzyskać za:


Kreowanie Postaci:
- Napisanie Karty Postaci = 85 fasolek (za Karty Postaci na poziomie Wybitnym, użytkownik otrzymuje o 20 fasolek więcej)
- Zapisanie się do jakiś klubów/stowarzyszeń (za każde stowarzyszenie użytkownik otrzymuje 5 fasolek)
- Zrobienie postaci kanonicznej/męskiej/ dorosłej/ ducha/skrzata (użytkownik otrzymuje 7 fasolek, ponieważ jest zdecydowanie za mało takich postaci)
- Zrobienie postaci pochodzenia mugolskiego (gracz otrzymuje 3 fasolki)
- Bycie Śmierciożercą lub Członkiem Zakonu Feniksa (gracz otrzymuje 6 fasolek)
- Uzupełnienie swojej karty na wiki (użytkownik zyskuje 30 fasolek)

Fabularne:
- Prawidłowe wykonywanie swojej pracy – 20 fasolek na miesiąc realny (pod warunkiem aktywnego grania i wykonywania czynności zgodnych ze swoją pracą)
- Zwyczajowe, codzienne czynności za pomocą magii (dla dorosłych) - od 5 do 20 fasolek
- Wykonywanie pracy zleconej przez szefa/MG w swoim zawodzie (typu posprzątanie mu biura, napisanie jakiejś notatki, itp) - od 5 do 20 fasolek
- Wyzwanie (to już zależy od tego, ile dana postać rzucająca wyzwanie przydzieli nam fasolek)
- Prowadzenie dziennika/pamiętnika, lub pisanie sów (użytkownik otrzymuje 1 fasolkę za każdy wpis/list)
- Zadanie pracy domowej (to dotyczy jedynie postaci dorosłych, nauczających w Hogwarcie i otrzymuje on 10 fasolek za każde zadane zadanie)
- Wymyślenie wyzwania (dotyczy to zarówno uczniów, jak i nauczycieli, jak i dorosłych i gracz który to wymyśli i poprowadzi dane wyzwanie otrzyma 16 fasolek)
- Aktywne granie na fabule (za każdą sesję użytkownik uzyskuje 10 fasolek, o ile trwa ona dość regularnie i posty nie zawierają tylko 2-3  krótkie zdania. Fasolki uzyskuje się dopiero wtedy, kiedy sesja się kończy; sesja powyżej 10 postów od osoby = 20 fasolek)
- Opisywanie zrobienia eliksiru/zbieranie roślin/opiekowanie się stworzeniami (nie dotyczy szkolnych zajęć) – 5 fasolek
- Podjęcie się trudnej sesji z MG podczas której poniesie poważne obrażenia/urazy – wyznacza je MG
- Zgoda na zabicie swojej postaci i branie w tym zabiciu udziału – 100 fasolek dla wybranego przez siebie multi
- Aktywne branie udziału w treningach i meczach quidditcha – 20 fasolek

Techniczne:
- Pomoc w pisaniu gazetki szkolnej (około 9 fasolek za każdy artykuł)
- Branie udziału w konkursach/loteriach (za każdy oddany w ankiecie głos, czy też post w danym konkursie użytkownik otrzymuje 10 fasolek)
- Poprawne uzupełnienie wszystkich pól w profilu (gracz otrzymuje 4 fasolki)
- Wymyślenie zaklęcia lub eliksiru (gracz zyskuje 10 fasolek)
- Pomoc jako Mistrz Gry, czy też Nauczyciele (użytkownik uzyskuje 13 fasolek, o ile posiada swoją własną postać na forum - przydziela administracja, o ile gracz o sobie przypomni)
- Pisanie artykułów fabularnych na wikipedii (od 10 do 30 fasolek, regulowane przez admina). Użytkownik, który napisze taki artykuł powinien zgłosić się do administracji. Jeśli natomiast ktoś zedytuje już gotowy artykuł, np. doda nowe stworzenia magiczne do bestiariusza to otrzyma 10 dodatkowych fasolek - nie dotyczy tematów stricte obejmujących fabułę główną forum.
- Rozreklamowanie forum (oprócz punktów dla domu, użytkownik otrzymuje także 6 fasolek)
- Propozycje/pomoc na forum – 10 fasolek
- Opinia na stronach poświęconych pbf'om – 15 fasolek

Na starcie również są przydzielane fasolki za dany rok, dzięki czemu tak rozpoczyna się zbieranie fasolek by mieć ich coraz więcej i więcej i popracować nad rozwojem własnej postaci i znajomością zaklęć, eliksirów, czy też zwiększenia morałów w walce, co potem Mistrz Gry bierze pod uwagę. Pełny spis znajduje się w tym oto spoilerze:


Zaklęcia i eliksiry na start dla dorosłych:
 

Rzeczy na wymianę dla dorosłych:
 
* Dotyczy również Latania Na Miotle - Quidditch

Rzeczy na wymianę dla Charłaków i Półolbrzymów:
 


Wystarczy tylko uzupełnić poniżej podany wzór i nastąpi fasolkowa wymiana.
Kod:
[b]Oddaję:[/b] [tutaj wpisujesz ilość fasolek, którą przeznaczasz na jakiś obrany przez siebie cel]
[b]Przeznaczam je:[/b] [tutaj wpisujesz na co pójdą te fasolki, wraz z podaniem nazwy wybranego zaklęcia/eliksiru/przedmiotu etc.]
[b]Ponieważ:[/b] [podajesz powód dlaczego wybrałeś akurat to, a nie coś innego]
To by było chyba na tyle, mam nadzieję, że system jest w miarę zrozumiały sposób rozpisany i nie będziecie mieli z nim problemu, że wręcz stanie się dla Was miłym urozmaiceniem forumowej rozgrywki. Pomysł zapoczątkowała Chloe Wintson, reszta pochodzi z mojej głowy, przy uwzględnieniu inspiracji z gier o Harrym Potterze oraz Pottermore, więc nie muszę chyba mówić, że jeśli zobaczę coś podobnego na innym forum to zabiję z zimną krwią. Ale to tak tylko na marginesie.


Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Aaron Burke
avatar


avatar
Strona cienia

PisanieTemat: Re: Fasolki wszystkich smaków Bertiego Botta dla dorosłych   Sob Wrz 26, 2015 1:45 pm

Oddaję: 20
Przeznaczam je:
Eliksir - Oko kota
Ponieważ: Jestę wiedźminę
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Aaron Burke
avatar


avatar
Strona cienia

PisanieTemat: Re: Fasolki wszystkich smaków Bertiego Botta dla dorosłych   Sro Paź 14, 2015 2:15 pm

Oddaję: 75 fasolek
Przeznaczam je: 5 zaklęć z okresu nauki w Hogwarcie
Accio
Alohomora
Incendio
Lumos
Nox

Ponieważ: Idę do Hogs i muszę coś umieć D:
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Sigurd Völsung
avatar


avatar
Dojrzały

PisanieTemat: Re: Fasolki wszystkich smaków Bertiego Botta dla dorosłych   Wto Lis 03, 2015 10:52 pm

Oddaję 30 fasolek.
Przeznaczam je na zaklęcia:

- Portus [15];
- Spongify [15];

Ponieważ bo mogę.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Prudence Grisham
avatar


avatar
Niosący naukę

PisanieTemat: Re: Fasolki wszystkich smaków Bertiego Botta dla dorosłych   Sob Lis 14, 2015 11:29 pm

Oddaję: 110 fasoli
Przeznaczam je: Genetyka (zamiast podania) - Oklumencja
Ponieważ: Prudence ukrywa swoją tożsamość i tak trochę debilnie byłoby, gdyby wszystko się wydało tylko przez to, że ktoś się jej wepchnął do umysłu. Także pilnie potrzebna umiejętność po prostu (bo jestem frajerką i dawno temu zapomniało mi się napisać podania, a zaczynam się cykać, że to się źle skończy).

_________________
Acting on your best behaviour
Turn your back on mother nature
Everybody wants to rule the world

Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Vakel Bułhakow
avatar


avatar
Niosący naukę

PisanieTemat: Re: Fasolki wszystkich smaków Bertiego Botta dla dorosłych   Nie Lis 15, 2015 2:35 pm

Oddaję: 200 fasolek
Przeznaczam je: Czarowanie niewerbalne
Ponieważ: ŻEBY PRUDENCE ZAZDROŚCIŁA ELO.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Rudolf Lestrange
avatar


avatar
Strona cienia

PisanieTemat: Re: Fasolki wszystkich smaków Bertiego Botta dla dorosłych   Sob Lis 21, 2015 6:44 pm

Oddaję:20 fasolek
Przeznaczam je: Eliksir Wielosokowy
Ponieważ: Jest niezbędny do utrzymania przez Rudolfa wyglądu zupełnie od własnego odmiennego, który zaś jest niezbędny do trzymania posady praktykanta w Hogwarcie.

_________________
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Genevieve Corleone
avatar


avatar
Niosący naukę

PisanieTemat: Re: Fasolki wszystkich smaków Bertiego Botta dla dorosłych   Wto Gru 15, 2015 11:26 pm

Oddaję: 90

Przeznaczam je:

-Wingardium Leviosa (15)
-Riddiculus (15)
-Expelliarmus (15)
-Drętwota (15)
-Reparo (15)
-Episkey (15)

Ponieważ: Zaklęć nigdy za wiele.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Charles Myrnin Hucksberry
avatar


avatar
Niosący naukę

PisanieTemat: Re: Fasolki wszystkich smaków Bertiego Botta dla dorosłych   Wto Lut 09, 2016 5:23 am

Oddaję: 250 fasolek.
Przeznaczam je: Specjalizację Przedmiotową - Obrona Przed Czarną Magią.
Ponieważ: bo wypadałoby i w ogóle, poza tym od czegoś trzeba zacząć bajerę.

_________________
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Arthur Oldman
avatar


avatar
Strona światła

PisanieTemat: Re: Fasolki wszystkich smaków Bertiego Botta dla dorosłych   Pią Lut 12, 2016 8:08 pm

Oddaję: 3*15=45
Przeznaczam je: Lumos, Nox, Bombarda Maxima
Ponieważ: Uzupełniam spis i kilku zaklęć mi brakuje.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Arthur Oldman
avatar


avatar
Strona światła

PisanieTemat: Re: Fasolki wszystkich smaków Bertiego Botta dla dorosłych   Sob Lut 13, 2016 6:58 pm

Oddaję: 30 fasolek
Przeznaczam je: Somnium Tempero
Ponieważ: Zaklęcie bardzo pasuje do charakteru zaklęć Arthura, a Ce. wyraziła zgodę na jego kupno.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Arthur Flynn
avatar


avatar
Dojrzały

PisanieTemat: Re: Fasolki wszystkich smaków Bertiego Botta dla dorosłych   Pon Lut 29, 2016 10:59 pm

Oddaję: 30
Przeznaczam je: dodatkowe zaklęcie (Ekrixi Nomizo).
Ponieważ: Przyda się.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Ezechiel Yaxley
avatar


avatar
Strona światła

PisanieTemat: Re: Fasolki wszystkich smaków Bertiego Botta dla dorosłych   Wto Mar 08, 2016 5:51 pm

Oddaję: 15
Przeznaczam je: Expeliarmus
Ponieważ: Bo to tak jakby podstawa o której mi się zapomniało.

_________________


Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Nathalie Deneuve
avatar


avatar
Niosący naukę

PisanieTemat: Re: Fasolki wszystkich smaków Bertiego Botta dla dorosłych   Wto Mar 08, 2016 8:10 pm

Oddaję: 90 Fasolek
Przeznaczam je: Nietypowy przedmiot (przedmiot losuje Mistrz Gry)
Ponieważ: Uroczyście przysięgam, że knuję coś niedobrego!
Nope nope nope
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Charlotte Rascal
avatar


avatar
Niosący naukę

PisanieTemat: Re: Fasolki wszystkich smaków Bertiego Botta dla dorosłych   Sob Kwi 16, 2016 4:27 pm

Oddaję: 110 fasolek
Przeznaczam je: Genetyka: METAMORFOMAG
Ponieważ: Bo wiem, że jestem strasznym leniem i nigdy nie napisałabym podania xD
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Sponsored contentPisanieTemat: Re: Fasolki wszystkich smaków Bertiego Botta dla dorosłych   

Powrót do góry Go down
 
Fasolki wszystkich smaków Bertiego Botta dla dorosłych
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 3Idź do strony : 1, 2, 3  Next
 Similar topics
-
» "Fasolki wszystkich smaków" - konkurs literacki
» Miodowe Królestwo
» Rozpiska zajęć. Rok szkolny 77/78
» WZÓR KARTY I WSKAZÓWKI TWORZENIA (dorosły)
» Wykres wszystkich imprez mangowych do Września 2014

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
 :: Biblioteka :: Kąt Mistrza Gry :: Sklep MG-